17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » смс пораки
Свет

Австралискиот премиер објави СМС-пораки од Макрон – француските политичари со остри реакции

M T
Австралискиот премиер Скот Морисон објави СМС-пораки, кои му ги испратил францускиот претседател Емануел Макрон. Тоа ги разбесни француските политичари и воедно ги продолжи дипломатските тензии...