15.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » смртоносно оружје
Војна во УкраинаСВЕТ

Во Украина пристигнува смртоносно оружје од Британија

M T
Според „Тајмс“, британскиот премиер Џонсон сака да и достави „поубиствено оружје“ на Украина. Какво оружје, Џонсон не прецизираше. Борис Џонсон рече дека сака да обезбеди...