29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : смртоносен пожар

Свет

Двојка во САД, чија забава предизвика смртоносен пожар, обвинета за убиство без умисла

M T
Еден пар од Калифорнија, САД, чија забава со огномет минатата година предизвика огромен пожар во кој загина пожарникар, е обвинет за убиство без умисла, пренесува...