11.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » смртна казна
СВЕТ

Извршена смртна казна во Јапонија, погубен маж кој убил седум луѓе

M T
Во Јапонија денеска беше погубен маж, кој во 2008 година убил седум луѓе во преполниот трговски кварт во Токио. Министерот за правда Јошихиса Фурукава изјави...
СВЕТ

Пакистан: Смртна казна за подметнување пожар во кој загинаа 280 лица

CENTAR MKD
Најсмртоносниот индустриски пожар во историјата на Пакистан, во кој загинаа повеќе од 280 работници во текстилна фабрика во септември 2012 година, не беше несреќен случај,...