11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » случаи
КоронавирусМакедонија

Регистрирани се 81 новозаразени со коронавирус, нема починати лица

M T
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 787 тестови, а регистрирани се 81 нови...
КоронавирусМакедонијаТОП ВЕСТИ

Филипче: Има покачување на бројот на ковид-случаи, но не како во претходните бранови

M T
Инциденцата во последниве две недели е зголемена за 28,5 проценти, а бројот на лица што се хоспитализирани поради Ковид-19 е зголемен за 15 проценти, изјави...