5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » словенец
КоронавирусСвет

Словенец за пари примил 23 дози вакцина против Ковид-19 во име на други

M T
Маж од Словенија ги собори сите рекорди во примањето вакцина против коронавирусот примајќи неверојатни 23 дози. Зад неговиот рекорден број примени вакцини не стои страв...