26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » словенечки модел
Македонија

Кондовски: Битолските села ќе се развиваат по словенечки модел

M T
Поголеми одвојувања од општинскиот буџет за развој на селата со цел нивен развој, најави кандидатот за градоначалник на Општина Битола од СДСМ и коалициските партнери,...