17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » слободен ден
КоронавирусСвет

Слободен ден и ваучер од 50 евра за вакцинираните во Црна Гора

M T
Во Црна Гора сите пензионери кои ќе се вакцинираат против коронавирус во јули, ќе добијат ваучер за туризам од 50 евра. Министерството за здравство, исто...