11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » следна дестинација
Мозаик

Рускиот режисер кој снимаше во вселената вели следна дестинација е Месечината или Марс

M T
Рускиот режисер Клим Шипенко изјави дека е подготвен да снима филм на Месечината, па дури и на Марс, откако се врати од 12-дневниот престој на...