17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сицилија
Свет

Ураганот продолжува да ја уништува Сицилија, драматични сцени од поплави

M T
Југот на Италија се подготвува за уште два дена разорни дождови и поплави, додека реткиот медитерански ураган наречен Медикен го разорува овој регион. Во невремето...