11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сингапур
КоронавирусСвет

Оваа држава ќе им плаќа на семејствата кои ќе добијат бебе за време на коронавирусот

CENTAR MKD
Сингапур ќе им понуди еднократна помош на паровите кои ќе станат родители за време на пандемијата на коронавирус, пренесува Си-ен-ен. Вицепремиерот соопшти дека стимулацијата ќе...