14.8 C
Скопје
4. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сибир
СветВо тренд...

Спасувач пронајден жив во рудникот во Сибир

M T
Спасувачот кој се водеше како исчезнат во операцијата во рудникот за јаглен Листвјажнаја, во руската област Кемерово, е пронајден жив. „Нашиот спасувач Александар Заковрјашин е...