Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » шверц
СветТОП ВЕСТИ

Најголемиот тунел за шверц на дрога откриен под границата на САД и Мексико

M T
Американските власти открија подземен тунел меѓу Калифорнија и Мексико, долг колку фудбалско игралиште. Тунелот има струја, вентилација, железнички систем, а ѕидовите се зајакнати. Истражителите утврдиле...
Македонија

Приведени четири лица од Скопје за шверц на стока и царинска измама

M T
На 25.01.2022 во 15.00 часот на ул.„69“, во близина на Железничката станица Скопје, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје биле...