16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » швајцарски франци
МАКЕДОНИЈА

Пронајдени 100.000 швајцарски франци во автобус на Деве Баир, возачот ги криел во џеб

M T
При контрола на автобус пријавен за излез на ГП Деве Баир, царинските инспектори пронајдоа 100.000 швајцарски франци. Според информациите на Царинската урава, на ГП Деве...