Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » шприцеви
Свет

СЗО предупредува: Следната година може да дојде до недостиг од шприцеви

M T
Следната година може да дојде до недостиг од шприцеви, предупредуваат од Светската здравствена организиација (СЗО). Недостатокот може да се должи на спроведувањето на кампањата за...