19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » шпион
Свет

Кинески шпион уапсен во Германија – работел за фондација блиска до ЦСУ

M T
Германските власти уапсија и обвинија германски државјанин под сомнение дека шпионирал за кинеските тајни служби, соопшти германското обвинителство. Во соопштението се наведува дека обвинетиот, идентификуван...