Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » шојгу
Свет

Ситуацијата во Европа е експлозивна, предупредува рускиот министер за одбрана

M T
Ситуацијата во Европа е експлозивна и бара одлуки за деескалација, изјави рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу. Тој на конференцијата за меѓународна безбедност во Москва...