29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » шкотска
Коронавирус Centar

Нема веќе одење на гости: Во оваа европска држава поради многу заразени од сега е забрането да се шета во туѓи домови

CENTAR MKD
Во Шкотска, во последните 24 часа се пријавени нови 486 случаи на коронавирус, што е најголем дневен број на нови инфекции од почетокот на пандемијата....