Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » шангај
Свет

Се нормализира животот во Шангај – Се отвораат продавници и трговски центри

M T
Шангај од утре преминува во нова фаза на контрола на епидемијата на Ковид-19, што подразбира постепено нормализирање на животот. Властите ќе дозволат трговските центри и...
КоронавирусСвет

Во Шангај, регистрирани три смртни случаи од коронавирус во новиот бран

M T
Кинеските власти денеска пријавија три смртни случаи од Ковид-19 во Шангај, први откако беа воведени последните ограничувања кон крајот на март. Во соопштението објавено на...
КоронавирусСвет

Шангај: Зголемен број на заразени со ковид, властите повикаа да се почитуваат мерките

M T
Властите во Шангај, Кина, денеска предупредија дека секој што ќе ги прекрши строгите правила поради ковид-19 ќе биде третиран ригорозно, а во исто време го...
Свет

Стејт департментот им нареди на вработените во американската влада да го напуштат конзулатот во Шангај

M T
Стејт департментот на САД во понеделникот им нареди на вработените во американската влада да го напуштат конзулатот во Шангај поради зголемувањето на случаите на коронавирус...
КоронавирусСвет

Хаос во Шангај: Убиваат миленици на сопствениците заразени со ковид – граѓаните не смеат да излезат од дома,тешко се доаѓа до храна

M T
Здравствените работници кои беа донесени во Шангај за да помогнат во борбата против актуелната епидемија на коронавирус, почнаа да ги убиваат домашните миленици на луѓе...
КоронавирусСвет

Дополнително зајакнати мерките за затворање во Шангај поради коронавирусот

M T
Шангај, најнаселениот град во Кина, денеска ја интензивираше првата фаза од затворањето поради ширењето на коронавирусот. На жителите им беше наредено да останат во карантин...
КоронавирусСвет

Шангај продолжува со масовните тестирања, бројот на заразени со коронавирус продолжува да расте

M T
Кинескиот комерцијален центар Шангај продолжува со масовно тестирање додека се обидува да го спречи новиот пораст на инфекции со Ковид-19, но некои окрузи ги олеснија...