10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сфинга
ТЕМАСВЕТМОЗАИК

Се стопи најдолготрајното парче снег во Велика Британија

M T
Парчето снег наречено „Сфинга“, кое се наоѓа на шкотската планина Брејрејек, се смета за најдолготрајниот снег во Велика Британија. Во последните 300 години се стопи...