8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Северна Кореја

Свет

Глад во Северна Кореја, воените резерви го покриваат недостатокот од храна

M T
Северна Кореја ги ослободува итните воени резерви на ориз, бидејќи недостатокот на храна во земјата се влошува а топлотните бранови и сушите дополнително го комплицираат...
Свет

Ким Џонг-ун потврди дека земјата се соочува со сериозен недостиг од храна

M T
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун призна дека земјата се соочува со напната состојба со храна, објавија денес тамошните државни медиуми. Северна Кореја, која се наоѓа во...