25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сериски убиец
СВЕТ

Од затвор во Кенија избегал сериски убиец – убивал момчиња и им ја пиел крвта

M T
Сериски убиец кој признал убиство на најмалку 14 деца во Кенија, избегал од затворската ќелија во Најроби. Мастен Вањала вчера требало да се појави на...