11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » секта
Свет

Родители, припадници на секта ги изгладнувале и малтретирале своите деца, за да ги подготват за „судниот ден“

M T
Родители, припадници на религиозна секта во Италија кои верувале дека се ближи „Судниот ден“, ги малтретирале своите деца, пишуваат агенциите, откако полицијата објавила дека ги...