26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сбу
Свет

Украинската служба за безбедност на рускиот министер Шојгу му даде рок од 2 дена да се јави за истрага

M T
Украинската служба за безбедност (СБУ) му даде рок на рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, до 20 јули да се јави во главната управа на...