23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сасоли
Uncategorized

Сасоли контра словенечкиот премиер: „Тој не може да кажува што ќе направи ЕУ, мора да покажеме солидарност“

M T
Претседателот на Европски парламент Давид Сасоли ја оспори изјавата на словенечкиот премиер Јанез Јанша дека Европска Унија нема да отвори хуманитарни или миграциски коридори кон...