19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » саркози
Свет

Саркози: Луѓето се скептични во врска со пресудата

M T
Поранешниот француски претседател Никола Саркози изјави денеска дека многу луѓе изразуваат скептицизам во врска со пресудата што му е изречена за незаконско финансирање на кампањата...
Свет

Никола Саркози прогласен за виновен за незаконско финансирање на изборна кампања

M T
Поранешниот француски претседател Никола Саркози е прогласен за виновен за нелегално финансирање на изборната кампања во 2012 година. Саркози (66), кој ги негираше обвинувањата, не...
Свет

Обвинителството бара казна, на Саркози му се заканува затвор

M T
Француското обвинителство на судењето за нелегално финансирање на претседателската кампања во 2012 година побара шест месеци затвор за поранешниот претседател на таа земја, Никола Саркози....