15.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » руски турист
СВЕТМОЗАИК

Јапонски милијардер стана првиот руски турист во вселената

M T
Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава денеска полета до Меѓународната вселенска станица (ISS) во својот прв вселенски лет. Руското вселенско летало Сојуз, во кое беше сместен 46-годишниот...