6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » руски рудник
СветТОП ВЕСТИ

Пожар во руски рудник: Најмалку 11 загинати, десетици се затрупани под земја

M T
Четириесет и пет рудари останаа заробени по пожар во рудник за јаглен во областа Кемерово во рускиот Сибир, соопшти регионалниот истражен одбор. Според најновите податоци,...