7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » руска вакцина
КОРОНАВИРУССВЕТ

Руската вакцина ќе биде поевтина од тие на „Фајзер“ и „Модерна“

CENTAR MKD
Цената на руската вакцина „Спутник V“ ќе биде значително пониска од цената на вакцините на компаниите „Фајзер“ и „Модерна“, објави Спутник V на Твитер профилот....
СВЕТИЗБОР

Мадуро: Руската вакцина е спас за човештвото

CENTAR MKD
Синот на претседателот на Венецуела, Николас Мадуро и неговата постара сестра се согласиле да учествуваат во клиничките испитувања на руската вакцина Спутник V против коронавирус....
КОРОНАВИРУССВЕТ

Трета руска вакцина против Ковид-19 доби зелено светло за клинички испитувања

CENTAR MKD
Руското Министерство за здравство даде зелено светло на уште едно домашно тестирање за вакцина против коронавирус, пренесува РТ. Новата формула се смета за нискоризична за...