25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » руска економија
Војна во УкраинаСВЕТ

Путин: Ниту една железна завеса нема да падне на руската економија и покрај санкциите

M T
Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека ниту една железна завеса нема да падне на руската економија и покрај санкциите воведени од Западот. Русија, еден од...