16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » рогозин
СВЕТ

Рогозин: Во нуклеарна војна ќе го уништиме НАТО за половина час

M T
Шефот на руската вселенска агенција Роскосмос, Дмитриј Рогозин, тврди дека Русија ќе ги уништи земјите од НАТО во нуклеарна војна во рок од половина час....
СВЕТ

Рогозин до НАТО: Не заборавајте, Русија ве гледа од вселената

M T
По повод 4 април, денот кога беше формирано НАТО, генералниот директор на Роскосмос, Дмитриј Рогозин оцени дека Алијансата е главната закана за светот и ги...