16.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » роденден
Свет

Барак Обама организира голема роденденска забава, гостите мора да се тестираат за Ковид-19

M T
Поранешниот американски претседател во среда (4 август) полни 60 години, но, наводно, не бара подароци бидејќи претпочита донации за добротворните проекти на „Фондацијата Обама“, објави...
КоронавирусСвет

Обама критикуван, планирал роденден со стотици гости

M T
Информациите дека поранешниот американски претседател Барак Обама, кој оваа недела ќе го прослави својот 60 -ти роденден, планира голема забава со стотици гости, предизвикаа критики...
Свет

Путин го слави својот 68. роденден: Верувам во можностa да ја променам судбината

CENTAR MKD
Рускиот претседател, Владимир Путин, изјави дека верува во судбина, но и дека е убеден дека секоја личност има моќ да ја промени својата судбина. „Верувам...