11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ризик од пожари
МакедонијаЛокално

Воведена целосна забрана за движење на Водно и Скопска Црна Гора

M T
Поради зголемениот ризик од пожари од високите температури и портокаловата фаза со која е зафатен регионов, како и големиот број локални пожари што се активни...