19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » рицин
Uncategorized

Уапсена жена осомничена дека испратила рицин во Белата куќа

CENTAR MKD
Жена осомничена дека на американскиот претседател Доналд Трамп му испратила пакет во кој имало рицин е уапсена од федералните власти во неделата, пренесува „Њујорк пост“....