11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ревакцинирани
КоронавирусМакедонијаТОП ВЕСТИ

МЗ: Вкупно се аплицирани 1.666.261 дози вакцини, а ревакцинирани 48% од полнолетните граѓани во државата

M T
Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 4.037 дози вакцини, од кои 1.581 се аплицирани како прва доза, 853 се ревакцинирани, а 1.603 граѓани...
КоронавирусМакедонија

МЗ: Вкупно се аплицирани 1.569.243 дози вакцини, а ревакцинирани 46% од полнолетните граѓани во државата

M T
Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 2.919 дози вакцини, од кои 565 се аплицирани како прва доза, 1.286 се ревакцинирани, а 1.068 граѓани...
КоронавирусМакедонија

МЗ: Ревакцинирани 44% од полнолетните граѓани во државата

M T
Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 3.458 дози вакцини, од кои 873 се аплицирани како прва доза, 2.513 се ревакцинирани, а 72 граѓани...
КоронавирусМакедонија

МЗ: Ревакцинирани 43.6% од полнолетните граѓани во државата

M T
Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 3.014 дози вакцини, од кои 1.240 се аплицирани како прва доза, 1.730 се ревакцинирани, а 44 граѓани...
КоронавирусМакедонија

МЗ: Ревакцинирани 43,5% од полнолетните граѓани во државата

M T
Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 4953 дози вакцини, од кои 1282 се аплицирани како прва доза, 3064 се ревакцинирани, а 67 граѓани...
КоронавирусМакедонијаВо тренд...ТОП ВЕСТИ

Само 0,02 отсто од вакцинираните со две дози во Македонија заболеле од коронавирус

M T
Вкупно 92 лица од 330.000 кои се ревакцинирани заболеле со коронавирус, објави министерот за здравство, Венко Филипче. Ова, додаде тој, значи дека процентот на заболени...