11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » респиратор
КоронавирусСвет

Во Србија сè поголем број деца заразени со Ковид-19, на респиратор приклучени и бебиња

M T
Уште 64 лица починаа од инфекција со коронавирус во Србија вчера. Истиот ден шест деца биле приклучени на респиратор и се борат за живот. Меѓу...
КоронавирусCentarМакедонија

Болниците забрзано се полнат – 4 лица се на респиратор: Каква е состојбата низ ковид центрите низ земјава по најновиот наплив на хоспитализирани?

CENTAR MKD
Во Инфективната клиника во последново деноноќие, примени се 7 пациенти. Севкупно се хоспитализирани 92 пациенти, додека пак на кислородна поддршка се 61 пациент, нема пациенти...
КоронавирусCentarМакедонија

Пет нови пациенти во градска – едно лице е на респиратор

CENTAR MKD
Во ГОБ „8 Септември“ има 5 приеми, а вкупно хоспитализирани се 40 пациенти, соопшти Министерството за здравство. На респиратор е 1 пациент....
КоронавирусCentarМакедонија

Шест пациенти се на респиратор во градската болница 8-ми септември

CENTAR MKD
Во градската општа болница „8 Септември“ примени се 5, а вкупно хоспитализирани се 45 пациенти. На респиратор се 6 пациенти, информира МЗ....