11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Репулика Српска
КоронавирусСвет

Босна и Херцеговина руши рекорди: Над 1100 заразени од ковид 19 за 24 часа, починаа 13 лица

CENTAR MKD
Во изминатите 24 часа во Босна и Херцеговина беа заразени 1.169 лица, додека 13 граѓани починаа. Во последните 24 часа, 732 нови случаи на коронавирус...