6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » рекордни температури
Свет

Рекордни температури во делови на Канада и САД

M T
Рекордни температури денеска се регистрирани во западна Канада и на пацифичкиот северозападен брег на САД. За време на викендот беа измерени над 40 степени во...