17.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » рекордери
КОРОНАВИРУССВЕТТОП ВЕСТИ

Статистика: Црна Гора трета во светот по бројот на заболени од коронавирус

CENTAR MKD
Црна Гора е на трето место во светот според бројот на заболени од коронавирус на милион жители, според податоците на специјализираниот сајт „Ворлдометар“, пишува „Вијести“....