9.8 C
Скопје
6. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » рекорден број на заразени

Tag : рекорден број на заразени

Коронавирус Свет

Во Словенија рекорден број новозаразени од почетокот на епидемијата

M T
Рекордни 3.450 нови заразени со коронавирус се потврдени во Словенија во последните 24 часа, објави Институтот за јавно здравје. Најголем број потврдени случаи во еден...
Коронавирус Свет Во тренд...

Во Бразил рекорден број на новозаразени од коронавирус во еден ден

M T
Во Бразил беше постигнат рекорд со над 115.000 случаи на заразени со коронавирус во еден ден, соопштија здравствените власти. Според Министерството за здравство, во Бразил...
Коронавирус Centar Свет

Хрватска живее тешки денови, донесени се нови мерки: Забрана за собирање, без алкохол, маски и на отворено

CENTAR MKD
Хрватска забележа рекордни 2.421 случај на коронавирус. Затоа, државата воведува нови ригорозни мерки. Министерот за внатрешни работи Давор Божиновиќ ги наброја новите мерки донесени од...