19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ранет
СветТОП ВЕСТИ

Пукање во Сплит – Ранет маж во животна опасност

M T
Во престрелката во Сплит едно лице е тешко повредено, а по тој повод во службените простории на полицијата се врши разговор со лица кои биле...
Свет

На холандски новинар му пукале во глава на улица, претходно добивал закани од мафијата

M T
Познатиот холандски криминалистички новинар, Питер Р. де Врис, синоќа бил застрелан и сериозно ранет на улица во Амстердам, па бил пренесен во болница. Амстердамскиот весник...