11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » птичји грип
Свет

Во Холандија откриен птичји грип – Ќе бидат погубени 170.000 кокошки

M T
Холандските власти открија многу заразен вид на птичји грип на една живинарска фарма, поради што ќе бидат уништи околу 170.000 кокошки со цел да се...
Свет

Птичји грип се шири низ Европа – Франција во состојба на готовност

M T
Француската влада ја стави целата земја во состојба на готовност поради птичји грип, бидејќи вирусот се шири низ Европа, соопшти Министерството за земјоделство. Овој потег...