22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » прв заразен
КОРОНАВИРУСТЕМАИЗБОР

Почина британецот кој прв се зарази и прв се опорави од коронавирус на само 26 годишна возраст во кампусот во Велс

CENTAR MKD
Првиот Британец заразен со коронавирус почина една година откако се опорави, а неговото тело го пронајдоа колегите во кампусот во Велс. Конор Елис Рид, 26-годишен...