17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » прв случај
КоронавирусСвет

Тонга го потврди првиот случај на коронавирус од почетокот на пандемијата

M T
Пацифичкото кралство Тонга го потврди првиот случај на коронавирус од почетокот на пандемијата, објави премиерот Похива Туионето. Островот, кој се наоѓа на околу 2.300 километри...