14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » прст
Свет

Робот му скршил прст на момче на шаховски турнир во Москва бидејќи пребрзо направил потег

M T
Роботот програмиран да игра шах, за време на шах на Отвореното првенство во Москва, му го скршил прстот на момче кое му било противник, јавуваат...