22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » просторија
СВЕТ

Во иста просторија Лавров и критичарите на Москва – Украина во фокусот на Г20 во Индонезија

M T
Индонезија денеска ги повикаа членките на Г-20 да помогнат да се стави крај на конфликтот во Украина, на самитот на министрите за надворешни работи на...