15.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » приватни лекари
КОРОНАВИРУССВЕТ

Грција им нареди на приватните лекари да работат во државните болници поради порастот на заразени со коронавирус

M T
Грција денеска им нареди на лекарите од приватниот сектор во пет региони на северот од земјата да му помогнат на нејзиниот здравствен систем бидејќи се...