22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » принц
Свет

Макрон критикуван во Франција поради средбата со саудискиот принц

M T
Францускиот политичар од Зелените, Јаник Џадот остро ја критикуваше одлуката на претседателот Емануел Макрон да приреди вечера за саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман во Елисејската...
Свет

Принцот Вилијам ги осуди расните навреди против играчи на Англија

M T
Принцот Вилијам, војводата од Кембриџ, изрази големо разочарување во врска со расистичките навреди на социјалните мрежи упатени кон фудбалери на Англија по финалето на ЕВРО...