19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » превоз на патници
Македонија

28 возила за меѓуградски превоз исклучени од сообраќај, 23 со неисправни уреди за сопирање!

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.10.), во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје,...