11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пресуди
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Пресудите за „Плацеви на Водно“ се нова потврда, ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија

M T
Пресудите во предметот „Плацеви на Водно“ се уште една силна потврда на она што граѓаните, македонската јавност, сите многу добро го знаат: ВМРО-ДПМНЕ е криминална...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: По вчерашните пресуди, Христијан Мицкоски мора да си поднесе оставка заедно со неговиот Извршен комитет

M T
Соопштение на СДСМ: „Пресудите во предметот „Титаник“ го потврдија криминалот на ВМРО-ДПМНЕ. Се потврди дека постоело злосторничко здружение кое ја фалсификувало волјата на граѓаните, вршело...
Свет

Над 250 пресуди во Британија поради педофилија во извидничките организации

M T
Повеќе од 250 лица во Велика Британија и Ирска се осудени за злосторства за сексуална злоупотреба на деца, кои ги сториле додека биле на позиции...